Vieru si človek musí chrániť v každej dobe, ale aj veku

Dvojnásobný minister, poslanec s jedným z najvyšších počtov preferenčných hlasov, muž so skvelým právnickým vzdelaním z amerického Harvardu, skrátka s úspechom v kariére. No keď sa ho spýtate, čo má pre neho najväčší význam, odpovie bez rozmýšľania – každý obyčajný deň s mojou rodinou. Poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic.

Čítajte viac:

Slovenskú republiku treba postaviť odznova

Milé dámy, vážení páni, milí priatelia,

keďže sa leto blíži ku koncu, chceme vám dnes oznámiť naše rozhodnutie, ako ďalej. Dnešný dátum sme si nevybrali náhodou. Posledné dva dni prebiehali na hrade oslavy dvadsiateho výročia prijatia ústavy. Konali sa rôzne recepcie, tlačové konferencie, pripíjalo sa šampanským. Hradní páni oslavujú. Otázkou pre nás je, či naozaj majú čo oslavovať aj ľudia – mlčiaca väčšina. Či pociťujú na túto krajinu po dvadsiatich rokoch od prijatia ústavy hrdosť. Alebo či ľudia nepociťujú skôr sklamanie.

Čítajte viac na lipsic.blog.sme.sk >>

Návrat spravodlivosti a slušná budúcnosť pre nás a naše deti

„Slušných ľudí je väčšina. Ak si budú navzájom pomáhať, budú mať konečne navrch nad rôznymi podvodníkmi, špekulantmi, skorupmovanými politikmi a mafiánmi.“

Veľmi často cestujem po Slovensku a veľa sa rozprávam s ľuďmi. Počúvam ich príbehy, sťažnosti, otázky aj želania. Ak by som však mal nájsť niečo, čo sa v týchto debatách stále opakuje a objaví sa v takmer každej, je to toto: Ľudia majú pocit, že na Slovensku je málo spravodlivosti.

Vidia, že úspešní dnes až príliš často nie sú tí, ktorí tvrdo pracujú, dodržiavajú pravidlá a správajú sa slušne, ale práve naopak – úspechy žnú podvodníci a klamári, konajúci bez pravidiel a zábran. Je to frustrujúci pocit, ktorý je navyše veľmi nebezpečný v tom, že ak sa z nedodržiavania pravidiel a neslušnosti stane norma či dokonca podmienka úspechu, ľudia sa tomu budú prispôsobovať. Náš život sa potom zmení na boj, v ktorom budú mať vždy navrch tí bezohľadnejší.

Slovensko potrebuje zmenu. Urobím všetko pre návrat spravodlivosti. Aby sa oplatilo žiť poctivo a dodržiavať pravidlá. Aby sme mali slušnú budúcnosť a aby ju mali aj naše deti.