Lídri OĽaNO-NOVA podpísali Zmluvu so Slovenskom

Bratislava 16. novembra (TASR) – Predstavitelia koalície OĽaNO-NOVA Igor Matovič a Daniel Lipšic dnes podpísali Zmluvu so Slovenskom. Tá obsahuje 23 kľúčových riešení pre slovenských občanov. Obe hnutia sa ňou zaväzujú, že podporia po budúcoročných parlamentných voľbách vznik vlády bez účasti strany Smer-SD, ktorá si do svojho vládneho programu osvojí ich 23 priorít.

Podľa Igora Matoviča (OĽaNO) urobili krok, ktorý nie je na Slovensku zvyčajný, ale naopak, úplne bežný v západnom svete. “Je úplne bežné, že politické strany, ktoré kandidujú do volieb, tak podpíšu so svojimi budúcimi voličmi zmluvu a zaviažu sa, že keď sa stanú súčasťou vládnej koalície, tak splnia konkrétne body, ktoré sú v tej zmluve,” vysvetlil na dnešnom brífingu Matovič.

Týmto krokom podľa neho chcú ľudí vopred informovať, čo ich čaká a zároveň otvoriť diskusiu s ostatnými opozičnými stranami ako meniť Slovensko k lepšiemu.

Líder OĽaNO priznáva, že takáto zmluva nie je ich výmysel, ale celosvetový trend, ktorý odštartovali v roku 1994 republikáni v USA. Zmluvu so Slovenskom má v utorok 17. novembra predstaviť aj mimoparlamentná strana #Sieť. Matovič však nezaregistroval, či #Sieť schválila svoju Zmluvu so Slovenskom.

Hnutia OĽaNO a NOVA ponúkajú 23 riešení rozdelených do päť podskupín, orientujúcich sa na deti a rodiny, prácu a podnikanie, boj proti korupcii, zdravie a vzdelanie i bezpečnosť ľudí. Zvýšiť chcú napríklad materskú na 100 percent predošlého čistého príjmu matky, zaviesť nárok každého dieťaťa od troch rokov na bezplatné miesto v škôlke.

Celú správu nájdete tu: http://www.teraz.sk/slovensko/lidri-olano-nova-zmluva-so-slovenskom/166561-clanok.html
Zmluvu so Slovenskom tu: http://www.zmluvasoslovenskom.sk/