Voľby do VÚC: NOVA ponúkne v Bratislavskom kraji silnú kandidátku

Operná diva, známe tváre z politiky, či rockový spevák. Aj takýchto kandidátov bude mať hnutie Nová väčšina – Dohoda v novembrových regionálnych voľbách v Bratislavskom kraji. Na 44 člennej kandidátke sa okrem iných objavia podpredsedovia hnutia NOVA Jozef Kollár a Gábor Grendel, Ľubica Rybárska (bývalá sólistka Opery Slovenského národného divadla), Marián Greksa, poslanci Národnej rady SR Martin Chren, Juraj Droba a Juraj Miškov a skúsení komunálni politici z bratislavskéhi Mestského zastupiteľstva Katarína Augustinič, Daniel Hudec, Vladislav Hečko, Michal Muránsky a vicestarosta Petržalky Martin Miškov. V primárnych voľbách o tom rozhodli delegáti Krajského snemu.

“Nová väčšina – Dohoda berie regionálne voľby s plnou vážnosťou. Preto sa rozhodla ponúknuť silnú kandidátku so známymi menami a s odborníkmi, ktorí sú autoritami vo svojej profesii” – povedal po primárnych voľbách kandidát hnutia na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Daniel Krajcer.

Primárne voľby na kandidátov sa postupne konajú v každom kraji.

“Od založenia hnutia tvrdíme, že veríme ľuďom. Platí to aj dovnútra strany. Členovia v jednotlivých regiónoch lepšie vedia posúdiť kvalitu kandidátov, ako stranícke elity” – dodal predseda Daniel Lipšic.

Nová väčšina – Dohoda v týchto dňoch finišuje s prípravami volebného programu, ktorým chce osloviť verejnosť.

“Prioritou pre náš program je, aby župa konečne začala niečo budovať pre svojich obyvateľov. Aby nebola len údržbárom, ako doteraz. Som presvedčený, že potom sa aj ľudia začnú viac zaujímať o svoj kraj, lebo na vlastnej koži pocítia jeho prínos a možnosti, ktoré vie ponúknuť” – uzavrel Daniel Krajcer.