Kto sa bojí, že Sadiki bude rozprávať?

Baki Sadiki niečo musí vedieť. A nie je to len pašovanie heroínu. Tam už svoje vedomosti dokázal a slovenské súdy ich ocenili trestom odňatia slobody na 22 rokov. Ale niekto na Slovensku má zrejme strach, že šéf albánskej drogovej mafie vie aj niečo viac a ak zostane vo väzení, začne rozprávať.

Nasvedčuje tomu absurdný cirkus, ktorý rozpútali prešovské súdy, aby zrušili jeho odsúdenie. Stačí, aby kľúčoví svedkovia zmenili v novom procese výpovede a môže sa dostať na slobodu. Nestalo by sa to prvýkrát. Baki Sadiki už takto raz unikol spravodlivosti v 90-tych rokoch. Vtedy išlo o dovoz heroínu z Turecka na Slovensko a jeho následný vývoz do Nemecka, Talianska a Švajčiarska. Vtedy kľúčoví svedkovia za nevyjasnených okolností náhle zomreli …

Baki Sadiki bol právoplatne odsúdený za pašovanie 12 kg heroínu na jeseň 2011. Dostal trest odňatia slobody 22 rokov. Kým sa úspešne ukrýval v zahraničí, bol pokoj. Nikto rozsudok nespochybňoval. Problémy sa začali potom, ako ho koncom minulého roka v Kosove zatkli a eskortovali na Slovensko.

Čítajte viac>>