Kto vytiahne Slovensko z bahna?

Keď v Novembri 89 bolo treba poraziť komunistov a priblížiť krajinu k vyspelému Západu, spojili sa všetci, ktorí stáli na opačnej strane barikády. A výsledok stál za to.

 

Keď v roku 1998 bolo treba poraziť Mečiara a Lexu a priblížiť krajinu k vyspelému Západu, spojili sa všetci, ktorí stáli na opačnej strane barikády. A výsledok stál za to.

 

Slovensko dnes stojí na podobnej križovatke. Krajinu ovláda jedna strana a jej nominanti vo všetkých mocenských, bezpečnostných, justičných a kontrolných zložkách. A v pozadí ju ovláda zlepenec mecenášov. Po najblžších parlamentných voľbách bude otázka stáť takto: pojde Slovensko ďalej rovnakým smerom, alebo odbočí doprava?

 

A rozhodnutie bude v rukách stredopravých strán.

 

Poraziť koalíciu mecenášov Smeru sa bude dať len spájaním stredopravých síl. A pomáhať koalícii mecenášov Smeru sa bude dať len rozdelením stredopravých síl. Tak, ako sa to dnes deje v nitrianskej a banskobystrickej župe.

Čítajte viac>>

Comments

  1. brezovska says:

    Dobry den p. Lipsic momentalne vas uznavam ako jedineho zo vsetkych politikov. Neviem na ake media by som sa mala obratit pretoze vsetky moje komentare odmietli. Som konatelkou firmy zaoberajucou sa predajom hutneho materialu. Nasim najvacsim odberatelom je US STEEL Kosice. Na zozname dlznikov na DPH som sa vyskytla “neviem akym zazrakom” ani ministerstvo financii ani financna sprava mi na moje maily neodpoveda. Chcela by som napisat clanok ako su od januara poskodene firmy . Mam pripravene konkretne cisla pre p.Fica aj ministerstvo financii. Nove zakony ma pripravili o kredity v poistovniach, zmenila sa spolupraca s bankou. Co sa tyka zoznamu dlznikov som prisla o 1 mil eur behom jedneho tyzdna. Tri tyzdne mi trvalo kym som si ocistila meno aj to nie vo vsetkych firmach nakolko zahranicni partneri sa na mna pozeraju ako na zlocinca aj napriek tomu ze si poctivo platim dane uz pomaly 20 rokov. Ani jeden casopis mi nechce vydat clanok ako p. Fico prisiel u stredneho podnikatela min. o 100 tis.eur na DPH a na dani zo zisku a to nieje koniec roka. P. Kazimir sa vcera vyjadril ze zoznam nebude menit az po 12 mesiacoch dovtedy obchodovat nemozem na 100 %. US STEEL ma chceli vyskrtnut zo zoznamu dodavatelov. Kazdy mesiac musim dokladovat kopu paierov aby mi vyplatili DPH. Momentalne za april som DPH odviedla na DU ale US STEEL mi DPH neuhradil pretoze nevedia reagovat na novy zakon. DU ziadne potvrdenia nevydava a kontrolu mi vykonaju najskor o 1-2 mesiace. Ako mam fungovat? Bordel chaos…A to nieje jeden problem s ktorym bojuju mali a stredni podnikatelia ja konkretne bojujem zo vsetkymi zakonmi kedze sa vsetky tykaju aj mojej firmy. Jedine sa zbalit a odist. Ak by to bolo mozne moj kontakt je 0905334291. Dakujem Brezovska

  2. Milan Vích says:

    Dobrý deň pán Lipšic,
    už mám skoro 50 rokov a som jeden z tých čo zažili všetky tie spájania o ktorých píšete. Nikdy so nebol v žiadnej strane, ale názorovo som bol vždy proti komunistom a im podobným… Je pravda, že tu bolo už parkrát politicky “zle” a nakoniec sa to časom obrátilo, ale tentoraz to tak naozaj nevyzerá. Neprisudzujem veľa významu dnešnému prieskumu HN na lídra pravice a už vôbec nie tým, ktorí sú zo súčasného stavu pravice šťastní, ale môj veľmi subjektívny názor na riešenie je pomerne jednoduchý. Dohodnúť sa na podpore konkrétneho prezidentského kandidáta (Procházka – Kiska ?) a spojiť sa s tými, ktorí budú už TERAZ ochotní urobiť to isté.