Kto pije kolu s Ficom, dane platiť nemusí

Súčasná garnitúra v skutočnosti nemá záujem kauzu Gorila vyšetriť. Takýto záujem mať nemôže. Sama by sa vystavila nebezpečenstvu.

 

R. Fico s obľubou hovorí, že Gorila je kauzou druhej Dzurindovej vlády. Čo sa však dialo za druhej Dzurindovej vlády? Slovenská informačná služba rozbehla akciu Gorila. Bolo to na záver funkčného obdobia druhej Dzurindovej vlády. Začiatkom júla 2006 bola vymenovaná prvá Ficova vláda. A o mesiac na to, Slovenská informačná služba akciu Gorila predčasne ukončila.

A to nie je všetko. Aj nasledovný príklad dokazuje, že Gorila je aj kauzou prvej Ficovej vlády. Najprv jeden citát zo spisu Gorila. Záznam z 22.3.2006, stretnutie Haščák Fico:

“Pre PENTU je zdravotníctvo kľúčová vec a chce v ňom podnikať s primeranou maržou… Do konca rozprávajú ešte o Pavlovi Paškovi. Fico hovorí, že Haščák môže s Paškom dlhodobo počítať… Haščák ide budúci týždeň do Londýna na 2 dni. Fico mu dohodne stretnutie s Paškom.”

A čo sa dialo v zdravotníctve ďalej, v rokoch 2006-2010?

Zdravotná poisťovňa Apollo (základné imanie 19 miliónov EUR) kúpila Dôveru (základné imanie 16 miliónov EUR) za 113 miliónov EUR. Z peňazí vybraných na odvodoch od poistencov. Vzápätí nechala majetok Dôvery ohodnotiť znalcom. A ten povedal, že hodnota Dôvery je 574 miliónov EUR. Penta teda prišla k majetku v hodnote 574 miliónov EUR za 113 miliónov. Z ničoho nič. Vďaka jednému znaleckému posudku získala Penta obrovský majetok. Ale iba na papieri. Drvivá väčšina zo spomínaných 574 miliónov nebola ani hotovosť na bankových účtoch, ani akcie či nehnuteľnosti. Bola to znalcom odhadovaná hodnota takzvaného poistného kmeňa.

Čítajte viac: